
KL Utveckling Skaraborg AB - med KL 23:an Catering, för god mat och personlig service.
Erbjuder även EFT, se hemsidan EFTmedKL.com för dig som vill veta mer.

Mat med service i Allas Hus, Borgunda

Om ni hyr festlokalen Allas Hus i Borgunda så kan Kicki och 23:an Catering fixa mat och fika där för mellan 20-100 gäster. Pris på heldag konferenspaket, se nedan.
Vår strävan är att köpa svenska produkter, vi serverar alltid svenskt kött, vissa lufttorkade produkter och salamikorv kan ha annat ursprung, (fråga oss gärna), gärna ekologiskt och/eller närodlat. Vi finns för dig som vill fokusera på dina gäster och vara säker på att alla bjuds på smakupplevelser och omtanke, där alla blir mätta och belåtna.
Även smörgåstårtor och festfat.
Minsta antal för bokning av förtäring i Allas hus är 20 p och upp till 100 p
*
Se i våra förslag på meny.
Ni själva eller vi kan ge förslag på maträtter som passar just er och den typ av sammankomst ni planerar att ha. Ni hyr Allas hus och vi ordnar med service under dagen.
När ni kontaktar oss är det bra om ni vet om det finns särskilda behov att ta hänsyn till (allergier mm)
Som regel behöver vi ha er kompletta beställning någon vecka innan.
*
*
Kurs eller konferens i Allas hus, vi fixar mat och fika
Boka lokalen i Allas hus, via Allas hus i Borgunda 072 42 51 884
Beställ vårt konferenspaket på 070 45 49 405
- morgon/förmiddagsfika med hembakat bröd
- lunch, hembakt bröd, sallad, dryck, kaffe och kaka eller liten dessert
- eftermiddagsfika, eller enligt era önskemål.
dryck och kaffe/the finns tillgängligt under dagen
Pris för heldag är från 270 kr/port exkl moms ( 303 kr inkl moms).
Minsta antal är 20 pers. (Är ni färre så får ni gärna med matlådor hem)
Enstaka förändringar i antal senast kl 19.00 kvällen innan.
Event, bröllop, student, jubileum i Allas Hus
Vi tycker det är toppenroligt med temafester eller varför inte en beställning i det gröna, eller en vinterfest ute? Firmafest, möhippa, svensexa, hör med oss vad vi kan göra.
Vi har en bröllopsmeny, som mailas till er efter kontakt, den anpassas sedan efter era önskemål.

*
*
Minnesstund
Även i livets svåra stunder kan vi finnas med som leverantör av mat och service till mindre sällskap (20-40 gäster) i lokal som ni ordnar, eller i Allas hus för upp till 100 gäster. Meny: finns hos begravningsbyrån, eller ring oss. Även leverans och service vid minnesstund i hemmet.
I Allas Hus kan vi erbjuda fler rätter och fler gäster (20-100 pers) Hör med din begravningsentreprenör eller oss om vad vi erbjuder. Vi samarbetar gärna med alla lokala begravningsentreprenörer och även den digitala lösningen via www.lavendla.se
Leverans
Till Allas Hus eller annan lokal som ni har bokat, utkörnings/serviceavgift från 300 Kr inom 2 mil,
vid minnesstund alltid 500 kr
